• https://www.facebook.com/hayhan5034@gmail.com
  • https://plus.google.com/aktifsagliksen.blogspot.com.tr/posts
  • https://www.twitter.com/@aktifsaglik_sen
AKTİF SAĞLIK-SEN İSMİ NEDEN VERİLMİŞ? UNUTANLARA HATIRLATMA
Açıklama
2012 GENEL KURUL SÜPRİZİ
Açıklama
VAKTİF SAĞLIK-SEN İSMİ NEDEN VERİLMİŞ? UNUTANLARA HATIRLATMA
Açıklama
SAĞLIKTA ŞİDDET VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI SORUNLARI
Açıklama
SAMSUN SAĞLIKTA ŞİDDET BASIN AÇIKLAMSI
Açıklama
GENEL BAŞKAN BASIN AÇIKLAMASI
Açıklama
EN BASKICI VE MOBİNGÇİ BAKANLIK SAĞLIK BAKANLIĞI
Açıklama
TORBA KANUN BASIN AÇIKLAMA 03.01.2014 ANKARA
Açıklama
SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM TARİHÇE
Açıklama
Üyelik Girişi
BLOGLAR


Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

laborant (26/03/2015 18:23)
Konu : biri dur demeli
Mesaj : 30000 işsiz tıbbi laboratuvar teknikerleri atama beklerken laboratuvarlarda ne olduğu belirsiz taşeronların cirit atması ne kadar trajikomik bir durum bunu en iyi bilenlerden biri olarak sayın hüseyin ayhan bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz bugün bölümdeki yığılma dillere destan duruma geldi 80 ve üstü puan alan 1300-1400 laborant var lütfen sizlerden yardım bekliyoruz.
"Önce mesleğe sahip çıkmayı öğrenmemeiz gerekiyor.Sonrası halledilir. Biz kurumları şikayet ediyoruz.Oda çalışlan laboratuvar teknşsyen ve teknikeri alan dışı çalışanları koruyor.Taşeron malum ozman herkes elini taşın altına sokacak selamlar"
Editör Notu
salih balsever (20/03/2015 18:43)
Konu : paramedik
Mesaj : İyi günler bi sorum olacak ben paramedik okumayı düşünüyorum gelecek 5 yıldan sonra atama olmayacakmış bunun hakkında bilgi verirmisiniz?
"öyle bir durum yok"
Editör Notu
saglıkçı (29/12/2014 17:14)
Konu : yıpranma
Mesaj : 12) su altında çalışanlar 60 gün.
13) türk silâhlı kuvvetlerinde subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaşlar ve sözleşmeli erbaş ve erler 90 gün.
14) emniyet ve mit mensupları 90 gün.
15) itfaiye veya yangın söndürme işlerinde çalışanlar 60 gün.
16) basın kartı yönetmeliğine göre çalışan gazeteciler 90 gün.
17) trtde basın kartı yönetmeliğine göre çalışanlar 90 gün.
18) türkiye büyük millet meclisi yasama organı üyeleri ile dışarıdan atanan bakanlar 90 gün fiili hizmet zammı alıyor.bu kurumlar geçen sene hemen aldılar yıpranmayı sizler ağzınızda sakız ettinizama halen alamadınız.öğretmenler bile bizlerden önce alır bu yıpranmayı saglık sen
"Masabaşı kahramanlığa gerek yok yapılan çalışmaları hafife almanız sizin mesleğinize verdiğiniz değeri gösterir.Bugüne kadar hangi çalışmalarda bulundunuz klavye başında kahramanlık yapmak kolaydır.MESLEĞİNİZ İÇİN NE YAPTINIZ? Eleştirmek çok kolay sahada ne kadar bulubdunuz.? Eleştirirken önce iğneyi kendinize çuvaldız iğnesini karşınızdakine batırın selamlar"
Editör Notu
saglıkçı (28/12/2014 23:23)
Konu : bıktık artık
Mesaj : Uzun zamandır aklımda,
Şimdi fırsat bulabildim aslında;
Gelelim o konuya:
“Hemşireler…”
Duvarda sus işareti yapan “sarışın abladan” bahsetmiyorum;
Siz serviste yatarken yeri geldiğinde altınızı alan,
Sürgüyü tutan,
Akmayan o “mübarek serumu” akıtan,
Biz doktorların türlü tafralarına maruz kalan,
“Hayırsız çocuklarınız” hastaneye gelmediğinde sizi avutan,
Gün aşırı nöbetlerle,
Gün ışığını unutan,
O cefakâr ve vefakâr insanlardan bahsediyorum.
Bilmeyenler için söyleyim:
Onların,
Erkeğine de,
Kadınına da “Hemşire” denir…
Aldıkları ücretler yaptıkları işin yanında hiçbir şeydir!
Tüm dünyanın el üstünde tuttuğu bu meslek sahipleri,
Nedense bizde hep ötelenir…
Sayıları çok az,
İş yükleri çok fazla olan,
Her boşlukta ne yazık ki “tıkaç” olarak kullanılan;
Bu gerçek sağlık neferlerine biraz olsun nefes aldırmak gerekir…
Hemşirelikte reform şart,
Hemşirelikte iş tanımı şart,
Evdeki hasta çocuğu yerine,
Servisteki onlarca hasta çocukla ilgilenen,
Bu beyaz meleklere,
Hak ettikleri gelirin verilmesi ise,
Gerçekten şart!
"Biz sağlık mesleklerinde ayrımcılığı kabul etmiyoruz.Sağlık bir ekip işidir.Aslında yok bir birimizden frkımız.Neo-Liberal ekonımi bizi eziyor.Bunun farkına varmalıyız.Evet hemşirelik,sağlık memurluğu ve ebelik mesleği tıbbın urtaya çıktığı günden bu yana olan en cefakar meslekleridir.Bunun dışındaki mesleklerinde yaptığı özveride unutulmamalıdır.HAK ALINABİLMESİ İÇİN BU MESLEK GURUPLARININ AYAK OYUNLARINI BIRAKIP BİRLİKTE HAREKET ETMELERİ HALİNDE HAK ALABİLECEKLERİNİ SÖYLEYERSEK GERÇEĞİ İFADE ETMİŞ OLURUZ. SELAMLAR"
Editör Notu
aslı yıldız (25/11/2014 18:41)
Konu : haber
Mesaj : Can güvenliğimiz yok,

Erken emekliliğimiz yok,

Şiddete maruz kalıyoruz,

Bayramlarda ailelerimizle olamıyoruz,

Nöbet tutuyoruz geceleri çocuklarımızla uyku uyuyamıyoruz,

Askerlikten muafiyetimiz yok,

Asker evimiz, polis evimiz, öğretmenevimiz yok,

Hiçbir yerde hiçbir mekânda sağlıkçıya indirim, kampanya yok,

Dolmuşlara ne polis gibi bedava ne öğretmen gibi indirimli binemiyoruz

Ek ödeme dedikleri ve maaşlara sayılan şey düzenli ve günü gününe yatmamakta sağlık personeli oradan da bir mağduriyet yaşamaktadır diyorlar.

Bu kadar eksikliğin yanı sıra ek ödemelerin emekliliğe sayılmaması da sağlık personelinin emekli olduktan sonra bile rahat edemeyeceğini göstermekte olduğu için birçok sağlık çalışanı emeklilik yaşını geçtikten sonra emekli olmaktadırlar. Sistemdeki eksiklerin giderilmesiyle sağlık çalışanları erken emeklilik isteyeceklerdir. En çok iş yükü olan hemşirelerin saglık memurlarının döner sermaye çarpanı 0,40 iken diyetisyen,eczacı aynıyat saymanı 0,70 ile çarpılıyor bu adaletsizliğin giderilmesi lazımdır.
"Bu kadar sorunu olan bir camia masada çalışanı satan sendika ile olmuyor malesef"
Editör Notu
zafer uyan (12/10/2014 18:00)
Konu : yen, atama yönetmenliği
Mesaj : Merhabalar hüseyin bey sizleri üyeniz olduğu bir arkadaş aracılığı ile tanıdım araştırdım arkadaşımın tasviyesi üzerine sizlere bir kaç sorum olacaktı vaktinizi ayırıp cevaplar iseniz çok sevinirim bu konuyu çok araştırdım ancak net bir cevap bulamadım.Malum 16 Ağustos 2014 tarihinde Resmi Gazete yayınlanan eş durumu atama nakil yönetmenliği yayınlandı.sorum şu:ben ön lisan mezunu lab tek yim 1 bölge .eşim de yeni tayin olarak 4.bölgeye atandı.eşim lisans mezunu saglıkçı. ben ise ön lisans.tkhk sordum aldığım cevap sen ona baglısın sen onun yanına gidersin çünkü lisan mezunu sen kıdemsizsın dediler. ve gruplarınız da farklı sen ona tabisin dediler.şimdi eşim benim yanıma gelemiyecek mi.yeni yönetmenlikte kıdem ,okul ,asalet vb durumlar kaldırılmadı mı.bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz .nasil eşim benim yanıma gelebilir.bu konuda net bir cevap istiyorum.yeni yönetmenlikte ihtiyaç nere ise oraya tayin olur diyor bu ihtiyacı kim belirliyor.çok zor durumdayız eşim gitmek istemiyor.başlayış yapmak istem
"SORUNUZA ÖNCELİKLE ŞU ŞEKİLDE CEVAP VEREYİM BAHSETTİĞİNİZ YÖNETMELİK PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETMELİĞİ KURUMLAR 6 AY İÇERİSİNDE UYUMLAŞTIRMAK ZORUNDA.YANİ HALEN ESKİ YÖNETMELİK GEÇERLİ ATAMA NAKİL YÖNETMELİĞİNE GÖRE EŞİNİZ YANINIZA GELEMEZ,SİZ ONUN YANINA GİDERSİNİZ,HİZMET YILI KİMİN FAZLA O KONUDA BİLGİ VERMEMİŞSİNİZ SELAMLAR 05357140036 YADA 05300114875 TEN ARARSANIZ GÖRÜŞEBİLİRİZ.."
Editör Notu
şükrü aydemir (06/06/2014 19:37)
Konu : TEŞEKKÜR
Mesaj : sizi bu nöbet konusunda duydum. teşekkür ederim. kendimi sayfanıza üye olma gereğinde hissettim. facebok adım aydemir çepnioğlu dur. hayırlı akşamlar
"Teşekkürler daha çok alınacak özlük hakları var onun için durmadan çalışıyoruz...SELAMLAR"
Editör Notu
KADİR (05/06/2014 14:18)
Konu : SAĞLIK MEMURLARI
Mesaj : ,2007 yılından önce bu unvanı elinde bulunduranlar bu unvanlarını korumaya devam ediyor demişsiniz ve sendikanız tarafınca kazanılan mahkeme kararıyla (disiplin amirleri yönetmenliği)biz 2007 den önce başlamış ve ünvanı kadrosu toplum sağlığı sağlık memurlarının amiri kimdir başhemşire mi başhekim mi bizler kime bağlıyız amirimiz kim. mahkeme kararını idareye bildirdiğimiz takdirde yine eskisi gibi başhekime bağlı olarak
mı çalışacağız başhemşireler halen amiriNİZ DİYE DAYATIYORLAR NE YAPMAMIZ LAZIM.bizler hemşire değiliz diyoruz ancak anlatamıyoruz .bizlerin amiri kim.bu konuda bizlere cevap yazarak yardımcı olurmusunuz.saygılarımızla sağlık memurları.
"Kanun çok net 2007 den önceki sağlık memurlarının hakları korunmuştur.Kanunlarımız gereği verilen hak geri alınamaz ilkesi gereği eski statünüzü koruyacaksınız SELAMLAR "
Editör Notu
Ahmetçakmak (03/06/2014 15:22)
Konu : Tıbbi sekreterlik
Mesaj : sağlık ocağında çalışan önlisans mezunu tıbbi sekreterim. Burda devlet memuru olarak sadece ebe ve doktor var.hasta kayıt ve resmi yazışmaları ben yapıyorum. yeni çıkan torba yasaya göre bende memurlar kadar maaş alabilecek miyim ?
"taşeron olarak mı çalışıyorsunuz"
Editör Notu
EMEL GÜNGÖRMEZ (28/05/2014 14:42)
Konu : önemli
Mesaj : Merhaba... Ben Malkara Devlet Hastanesinde hemşire olarak çalışmaktayım. Diplomam hemşirelik olarak geçmesine rağmen özel bir ek eğitim almadığım halde tıbbi sekreter olarak bilgisayar başında hasta kaydı yaptırılmak üzere görevlendiriliyorum ve bu konuda görevlendirme yazısı da almadığım halde ve ayrıca acil ünitesinde çalışan arkadaşların ambulans hemşiresi olarak görevlendirilmesi ve çeşitli vakalara gönderilmesi söz konusu bu konuda itiraz ettiğimiz halde hukuksal bir dayanak olmadan başarılı olamayacağımızı anladığımdan sizden yardım istiyorum. Bana hukuksal destek en azında bu konuda ki mevzuat hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim...
2351 v.h.k.i. mağduru söz değil netice bekliyor (13/04/2014 17:07)
Konu : 2351 V.H.K.İ. MAĞDURU
Mesaj : 2351 v.h.k.i. mağdurunun hak ettiği gerçek asıl olması gereken kadroları neden hala verilmedi.burada 2351 kişinin kul hakkı ver.burada 2351 kişinin vebali szkonusu.burada 2351 kişinin maddi ve manevi geleceği ne olacak.haksa herkeze hak 2351 kişiye zaten haktır.bizler sıfırdan kadro istemedik.sınavda başarılı olduğumuz bizlere verilen sözleri ve vaatlerin yerine gelmesini istiyoruz.
"vaatleri verenler ortada biz vatde bulunmadık.Ama GİH,YHS ile birlikte raporumuzda bu 2351 kişi hakkında mağdur kişilerin görüşlerini ilgili birime ulaştırılmıştır.Biz kurulduğumuzdan bu yana hiç bir meslek gözetimi yapmaksızın tüm mesleklerin sorunu rapor haline getirerek sağlık bakanlığı ve maliyeye sunduk.Birazda mensubu olduğunuz sendikaları bu konuda zorlayınız... Selamlar..."
Editör Notu
zafer kul (25/09/2013 21:56)
Konu : saglık hizmetleri müdürü
Mesaj :

sağlık hizmetleri müdürlüğü için...

toplum sağlığı sağlık memurları, sağlık hizmetleri müdürü yani eski adıyla başhemşire olabilirmi içimizden sağlık hizmetleri müdür olan bu görevi yapan varmı? neden bizler de bu göreve talip olup bu işi yapmıyoruz madem aynı zamanda bizleride hemşire olarak sayıyorlar görevlendiriyorlar bizlere müdürlük yapalım yeni bakan ile yeni yönetim ile bu işe el atalım bastıralım bu iş yıllardır hep bayanlar yapmakatadır ve hiç bir ilerleme kaydedilmemiştir bu yeni yönetim ile bir yenilik yapalım bu işe talip olalım. madem hemşireyiz başhemşireye zorla bağlandık o zaman hemşirelerin hakkından da yararlanalım, beceyiş yapalım ,hemşire gibi atanalım ,yer değiştirelim,yok eğer hemşire değilsek o zman bizlere hemşirelik yaptırmasınlar .bu konuda stk kuruluşlarıyla, sendikalarla,bakanlıkla,tkhk ile meclis ile irtibata geçelim kamuoyu oluşturalım ne dersiniz artık zamanı gelmedi mi toplum sağlığı sağlık memuru arkadaşlar.saygılarımla..
"hep soyledim once inanmak"
Editör Notu
EMİNE YENİL.... (14/07/2013 12:16)
Konu : MOBİNG
Mesaj : İR HASTANEDE HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞMAKTAYIZ. SÜREKLİ OLARAK BAŞHEMŞİRE YANİ SAĞLIK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ VE EKİBİ TARAFINDAN MOBİNGE MARUZ KALIYORUZ,SÜREKLİ HAKKIMIZ YENİYOR VE SÜREKLİ ADALETSİZ DAVRANIYOR,GÖREVİNİ VE MAKAMINI KÖTÜYE KULLANIYOR.KENDİ ADAMLARINI EN GÜZEL YERLERDE EN RAHAT YERLERDE ÇALIŞTIRIYOR. BİZLERİ İSE SÜREKLİ EZİYOR.BU DURUMDA NE YAPMAMIZ LAZIM? BAŞHEKİME ŞİKAYET ETTİK BEN BİR SEY YAPAMAM DEDİ .MÜDÜRLÜĞE VE BAKANLIĞA ŞİKAYET ETTİK DEĞİL HAKKINDA BİR İŞLEMYAPMAK BİR YETKİLİ GELİPDE NE OLUYOR DİYE SORMADI BİLE.ŞİKAYET DİLEKÇEMİZ BİLE KAYBOLDU ÖĞRENDİĞİMİZ KADARIYLA SÜMEN ALTI OLMUŞ.ARKASINDA SENDİKA DURUYORMUŞ ONUN İÇİN MİŞ OLACAK İŞMİDİR.BU DURUMDA NE YAPMAMIZ LAZIM MAHKEMYEMİ GİTMEMİZ LAZIM .BAKANLIKTA KİME ŞİKAYET ETMEMİZ LAZIM BİZLERDE SONRADAN BAŞIMIZA BİRSEY GELİR DİYE KORKUYORUZ ,KİMLİKLERİMİZİN BELLİ OLAMSINI İSTEMİYORUZ BU DURUMDA NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ LAZIM .SAYGILARIMIZLA.
"05357140036 nolu telefonla görüşelim"
Editör Notu
burak tınaz (08/07/2013 12:50)
Konu : lisans mezunu
Mesaj : 4 yıllık kamu diploması maliye diploması,iktisad vb bölümlerden mezun olan sağlık personeli hemşire ebe sağlık memuru lab tek röntgen tek vb bitirince ne faydası olur?kadrosu derecesi düşür mi?ek göstergesi artarmı?maaşı yükselir mi? ne tür bir iyileştirmeler olur bu konuda bilgilerinize saygılarımla
"Kamu Yönetimi ve İktisat Hali hazırda saydığınız meslek guruplarının üst öğrenimi sayılmıyor.Kadro derecenizi etkiler"
Editör Notu
MUHARREM ÖZMEN (06/07/2013 18:48)
Konu : slm
Mesaj : ORDUDAN SALAM OLSUN TÜM AKTİF SAĞLIK SENLERE SELAM OLSUN VARMI ORDUDA SENDİKALI GELİN YÖNETİM OLUŞTURALIM
"Muharrem Aramıza Hoş Geldin Birlikteliğimiz Gücümüz Diyoruz"
Editör Notu
ahmet (24/06/2013 08:32)
Konu : tebrik
Mesaj : selamlar yıllarca sendikacılık yaptım hastanelerde temsilcilik yaptım aktif sağlık sen bana çok sıcak geldi takip ediyorum inşallah doğruları bulacağız.başarılarınızın devamını diliyorum.
"Teşekkürler Hep Beraber bulmak dileğiyle"
Editör Notu
ALİ (14/05/2013 14:59)
Konu : HUKUKSUZLUK
Mesaj : Sağlık Memurunun amiri Başhekim mi,Hasta Bakım Müdürü müdür?


Soru:Biz toplum sağlığı sağlık memurlarının görevi nedir, amiri kimdir kime bağlıyız, bizler hemşire miyiz, değil miyiz? Hemşire isek neden bir hemşire ile becayiş bile yapamıyoruz, neden bir hemşire gibi atanamıyoruz. Boş bir hemşire kadrosuna, neden sağlık hizmetleri müdürü olamıyoruz, neden PDC ayrı, neden bölge hizmet yerlerimiz ayrı, neden giyim yardımlarımız ayrı,neden atanırken aynı puanlarla atanamıyoruz bir ebe hemşire 40 50 puan ile atanırken bizler 70 aşağı atanamıyoruz,neden kadro sayılarımız ayrı.Bir hastanede 200 hemşire varken sağlık memuru 30 tanedir ,neden hepsi bir sayılmıyor.Neden hemşirelerin haklarından yararlanamıyoruz.Yok, hemşire değil isek neden disiplin amirliği yönetmenliğine uyulup amirimiz başhekim veya yardımcısıdır denilmiyor. Tamam, yeni atanan ve kadrosu unvanı hemşire olarak atanan erkek arkadaşlar hemşire bu şekilde göreve başladıkları için hemşiredir. Tıpkı yeni yasa ile ebelere tanınan hak ile üç yıl hastanede çalışmış bir ebeye hemşirelik verilmesi gibi. Ancak bizler değiliz. Tamam, yeni hemşirelik kanununda bizlere hemşirelik yetkisi de verildi, hemşirenin yaptığı işleri de yapabilirler denildi. Ancak amirlerimiz değişmedi. Eskisi gibi yönetmelikte yazan başhekim veya yardımcısıdır. Bu tür belirsizliklerin kaldırılmasını istiyoruz.SİZLERDEN İSTEDİĞİMİZ BU KONU HAKKINDA SAĞLIK BAKANLIĞINI VE KAMU HASTANELERİNİ UYARMANIZ HUKUKSAL OLARAK HAKKIMIZI ARAMANIZDIR BU YANLIŞLIĞA BİR SON VERMELERİDİR.DÖRT GÖZLE ÇALIŞMALARINIZI BEKLİYORUZ ÇALIŞMALARINIZI TAKİP EDECEĞİZ.SAYGILARIMIZLA. SAGLIK MEMURLARI
"Yıllardır Meslek Görev Yetki ve Sorumlulukları anlatırken birileri hep sustu çalışan sustu çalışan için pasta küçüldü alanda fazla çalışmlar başladı sonrası malum.... Biz çalışmlarımız adevam ediyoruz"
Editör Notu
dilk (23/03/2013 14:57)
Konu : üye
Mesaj : aktif eğitimin devamı olduğunuz doğrumu?değilse ispatlayın,üye arayan bir sendika olsaydınız ben telofonla aramış olmama rağmen tekrar beni arardınız.mesajım cevaplanırsa sevinirim
"AKTİF-SEN İLE AKTİFSAĞLIK-SEN ARASINDA BİR BAĞLANTI YOKTUR.BİZİM AKTİFSEN İN DEVAMI YANI OLDUĞUMUZU SİZ İSPATLAYIN İDDİA MERCİSİ SİZSİNİZ.İDDİA MERCİ İDDASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR.BİZİ ARAYANLARA TARAFIMIZDAN MUTLAK DÖNÜŞÜM SAĞLANIR.KİMLE GÖRÜŞÜTÜNÜZ DÖNÜŞÜM SAĞLANMADI .ÜYE ARAMAK KELİMESİ BİRAZ TERS OLMUŞ BİZ ARAYAN DEĞİL ARANAN OLMAYI TERCİH EDERİZ SELAMLAR"
Editör Notu
sinan (11/03/2013 14:01)
Konu : yıpranma
Mesaj : yıpranmapayı hakkında çalışmanız varmı laburatuvar çalışanları için çalışmalarınız varmı kimyasalların içinde çalışıyoruz ama nedense yıpranma alamıyoruz bunun sebebi nedir
"cevap tarafınıza ulaştırılmıştır."
Editör Notu
HALİL İBRAHİM ÖZDEMİR (10/03/2013 20:38)
Konu : şube
Mesaj : Merhabalr öncelikle başarılar dilerim. Zonguldakta şubeniz ve üyeleriniz varmı veya bizler nasıl üye olabiliriz.
"Teşekkürler Sitemizdeki üyelik formunu doldurarak doldurduğunuz formu genel merkezimize göndererek üye olabilirsiniz"
Editör Notu
 1